
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 500 kHz |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 15 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 7.6 V |
| Max Frequency | 500 kHz |
| Topology | Flyback, Boost |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 50 ns |
| Rise Time | 50 ns |
| Nominal Input Voltage | 25 V |
| Duty Cycle | 100 % |
| Max Duty Cycle | 100 % |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 3296
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58220
Ext.Price$0.58220
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58220 | $0.58220 |
| 10 | $0.42233 | $4.22330 |
| 25 | $0.38044 | $9.51100 |
| 50 | $0.35707 | $17.85350 |
| 100 | $0.33513 | $33.51300 |
| 300 | $0.31712 | $95.13600 |
| 500 | $0.30008 | $150.04000 |
| 1000 | $0.28897 | $288.97000 |
| 3000 | $0.27585 | $827.55000 |
| 5000 | $0.26332 | $1316.60000 |
